Pey-Art Peyzaj Mimarlığı ailesi  olarak, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Antalya Valiliği, EXPO 2016 Antalya Ajansı ve Süs Bitkileri ve İhracatçılar Birliği ile işbirliği sağlayarak, hazırladığı ‘Çiçek Açan Antalya’ projesi uluslararası ‘Çiçek Açan Şehirler’  yarışmasında dünya birincisi olduğunu duyurmaktan gururluyuz.

Proje tasarımını yaptığımız ve her aşamasında elimizden gelen tüm desteği sağlayarak gönülden desteklediğimiz ve emek verdiğimiz ‘Çiçek açan Antalya’ projesi ,’Çiçek Açan Şehirler’  yarışmasına Türkiye’den katılan ilk proje. Kanadalı kar amacı gütmeyen bir organizasyon tarafından düzenlenen ‘Çiçek Açan Şehirler’ yarışmasının amacı toplulukların ve halkın katılımını sağlayarak, kentteki yeşil alanları iyileştirmek ve geliştirmek.

 

‘Çiçek Açan Antalya’ projesi Kaleiçi Hıdırlık Sokak ve Yanık Hastane Alanı Parkını kapsıyor. Antalya halkı tarafından sahiplenilen ve dünyadaki diğer katılımcılar  arasından farklılığıyla sıyrılan proje, uluslararası jüriyi kendine hayran bıraktı.

Pey-Art’ın etkin biçimde projesinde yer aldığı, beraberce elde edilen, bu uluslararası ödülü, harika haberleri tüm Türkiyelilerle ve Antalyalılarla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

‘Çiçek açan Antalya’, kent kültürü ve yaşam kalitesini günden güne artıran Antalya için prestijli bir başarı örneğidir.

Emeği geçen herkese teşekkürler.

 

Pin It on Pinterest

Share This