İşte size profesyonel bir peyzaj mimarı gibi güzel bir bahçe oluşturmanın en iyi ikinci önerisi. Bu son önerimizden sonra, kesinlikle büyük yeşil bir dönüşüm yaşayacaksınız.

Üç: Bir seferde bir adım

Adım adım başlayın! Sadece televizyon ve internet üzerinde gördüğünüz dönüşümlerin aynısını uygulamak hayal değildir. Sektörler ve peyzaj şirketleri sayesinde kısa sürede yüksek kalite standartları ile proje elde edebilirsiniz, araçlar ve bilgi konusunda ki ortamlarda etkin bir erişeme sahiptirler. Bu aynı sonuçları sizin elde edemeyeceğiniz anlamına gelmez ama tutku ve zaman gerekir. Biz ne mi öneririz: İlham alın!

İkinci olarak, planlama ve ilham sonra ilk yaratımlarla başlayabilirsiniz, bazı alanlar için sık sık üzerinde başka şeyler uygulanabilecek bir başlangıç yapısı kullanılır, örneğin bir çiçek yatak, bir çeşme gibi katı bir öğe olup olmadığını düşündüğün ya da yapay bir ağırlıkla çevrili renkli bitkiler, bu tür örneklerden ilham alabilirsiniz.

 

İnşaat süreci genellikle sakin ve sürekli bir ritim izler çünkü yaptığınız işin sonuçlarını bilmiyorsanız projede çözemeyeceğiniz büyük sorunlar oluşturabilirsiniz. Bitkiler, kullanılan su ve ahşap yolu ve şekli uzatabilir zemin boyutunu değiştirebilir. Aksi takdirde çeşme ve su da eksilme veya sızma sorunları olur bu durumda uygun bir çözüm bulmak gerekir. Bu ritmi takiben, sabır ve tutku ile çalışanlar sıkılma ya da hayal kırıklığına sebep olmayı önlemiş olacaklardır.

Bir ekosistem oluşturmak boyutları ve kendine özgü alanın konumuna göre oldukça uzun zaman gerektirir.

Dört: Odak noktaları bulmak

Her bahçe ve her peyzaj alanının, en az bir odak noktası bulunan doğal bir tepe ya da büyük bir ağaç, bir heykel ya da sık sık gözlerinizin dikkatini çekebilecek olan bir çeşmesi vardır. Önce bir taslak çizerek başlamalı ve gözünüzü izleyin kesinlikle alanınızdaki öğeleri nasıl dengeleyeceğinizi gözünüz  size söyleyecektir, daha önce söylediğimiz gibi en iyi uygulama odak çevresinde gelişenlerdir.

Bahçede odak noktası üzerinde çalışan sizi çok şaşırtacak, bahçenizdeki muhteşem etkiyi kısa bir sürede oluşturma imkânı verecektir. Böyle bir yeri oluşturmak için henüz aydınlatma veya herhangi farklı elemanlara çok yatırım yapmaya gerek yoktur, daha önce de söylediğimiz gibi bazen sadece sizde mevcut olan elemanları, bahçenizde daha fazla ortaya çıkarmanız yeterlidir.

 

Beş: Oranların önemi  

Oranlarla oynayın ve bir denge ortamı oluşturmaya çalışın. Bazı ipuçları için sadece yıllar süren deneyim gerekiyor ama bizim başlangıçta da söylediğimiz gibi, bu konuda ilham aldıysanız ve tutkuluysanız bahçenizde kolayca estetik gözüken bir ortam yaratabilirsiniz.

Çalılar ve bitkiler seçerken kullanacağınız renkleri dikkatlice kontrol etmelisiniz ama aynı zamanda çalı ve başka öğelerin boyutlarına ve bitkilerle uyumuna da özen göstermelisiniz. Herhangi bir oranla oynayabilirsiniz ama çok fazla didaktik olmayın, kontrastlarla da oynayabilirsiniz.

Amacımız bir orman oluşturmak değil, bahçedeki öğeler genellikle birbirine tezat ama uyumlu, oranları ve renklerinin miktarı dengelidir ve dinlendirici bir atmosfer oluşturur.

Altı: Hoş geldiniz değişiklikler

Her zaman yeni renkler, yeni bitki ve elemanlar ile yerlerini değiştirmek için hazır olmalısınız. Senin bu yerin tüm dengesini koruman gerekmektedir ama sonsuza kadar onu tutmak gerekir! Doğa size çok olanak sunuyor. Bu zorlu ve düzenli olarak görünmesini istediğiniz şekilde değiştirmek için sim patrik olduğudur.

Yedi: Sabırlı olan

Sabır bir erdemdir! Peyzaj tasarımı ve uygulaması size kırılganlığını ve doğanın karmaşıklığını gösterir bunu göz önünde bulundurmanız gerekir, bu işte böyle büyük bir çalışma sürecidir. Farklı taslakları olan tasarımlar, kendiniz için değil aynı zamanda bu cennetten bir köşeyi kullanacak kişiler için de değil sadece hoş bir alan oluşturmak içindir. Çünkü genellikle elde etmek istediğimiz bu!

 

Ayrıca seçtiğiniz çözümlerin yapılması için aldıkları zaman ve fiyatı dikkate almalısınız, bir ürün satın alma ve o ürünü uygulamada bunlar gereklidir. Bu hususlar genellikle problem çıkarır ve güvenilir değildir. Bu sadece kendine özgü bir öğe ama uygulamasında ilk fiyat ve bir bölge tanımak veya bir yapay göl çok daha fazla maliyeti ve beklenmeyen işleri oluşabilir.

Eğer bahçe için tutkuluysanız, yeterli ve yüksek sonuçlar elde etmek istiyorsanız bunu başaracaksınız ama her şeyden önce o zaman ayırma meselesi vardır. Hayal kırıklığına uğradığınızda ya da yoldan saptığınızda aldırmayın, yalnız değilsiniz!

Ön kapının hemen arkasında bir cenneti oluşturmanızı sağlayacak gerçek karışım için profesyonel araçlar ve öğeleri sağlayarak size yardımcı olabiliriz ya da bahçeniz için her zaman önerebileceğimiz teknik yönünden yüksek deneyimlerimizden ilham alabilirsiniz.

 

Pin It on Pinterest

Share This